logo

Focení Miminek

Víme, že fotky miminek jsou jednou z nejkrásnějších věcí na světě. Zastavíme pro Vás čas, a krásu i úsměv Vašeho miminka pro Vás s citem a láskou navždy zachytíme na našich úžasných fotografiích.
Proč jsou naše fotky miminek tak krásné?

V našem foto ateliéru se na focení miminek specializujeme - samozřejmě nejen těch nádherných novorozených kulíšků, i těch už maličko větších miminek. Ale především při focení každé miminko vnímáme jinak, hledáme jeho osobnost a jedinečnost a tu se snažíme vnést do našich fotografií. Proto fotky miminek z našeho ateliéru dýchají tak jedinečnou atmosférou a kouzlem.

S fotografováním miminek a samozřejmě i focením batolat navíc máme bohaté zkušenosti a přesně tedy víme, jak s miminky během fotografování co nejšetrněji zacházet a co je třeba udělat, aby se Vaše miminko cítilo dobře a nic mu nechybělo. Protože jen když se miminka cítí v bezpečí a nic jim nechybí, je možné vyfotografovat ty nádherné obrázky, na které jste od nás zvyklí. Při fotografování miminka a batolátka proto vše podřizujeme právě potřebám miminek, aby Vaše nejmenší nic nevyrušovalo a fotografování pro ně bylo co nejpřirozenější. Ve zkratce: celé kouzlo je jen cit a láska.

Jak fotografování miminek probíhá

Dlouho před tím, než s Vaším miminkem k nám do foto ateliéru přijdete na focení, Vám dáme vybrat z naší fotogalerie obrázků miminek, abyste si mohli ujasnit, po jakých fotografiích, jaké stylu a jakých rekvizitách opravdu toužíte a my se mohli s dostatečným předstihem připravit. V našem ateliéru je totiž tolik různých rekvizit a doplňků na focení miminek, že se najednou do ateliéru ani nevejdou a někdy je třeba je před samotným fotografováním připravit.

Jakmile s Vaším malým andílkem k nám do ateliéru dorazíte, fotografka si s Vámi vždy v klidu sedne a domluvíte se na detailech samotného focení. Čím více toho totiž o Vašich přáních a zvycích Vašeho miminka budeme vědět, tím lepšího výsledku dosáhneme

Samotné focení miminka i rodinných fotek je pak už vlastně skoro jen a jen v režii naší fotografky. Naše fotografky miminek jsou velice zkušené a umí tak miminka fotografovat svižně a přitom velice příjemně, takže miminkům vůbec nic nechybí a cítí se příjemně a Vy tak se tak měníte během většiny fotografování jen v jakýsi dohled :) a zapotřebí jste potom zase až v okamžiku, až se fotí společné fotografie.:)

Vaše fotografie si pak vyberete v pohodlí domova v naší speciální aplikaci a času na to máte samozřejmě fůru – záleží tedy jen na Vás kdy budete mít Vaše fotky miminek konečně doma

Speciální fotoateliér pro fotografování miminek

U nás ve Fotopromě.cz věříme, že každé fotografování, a tedy i fotky miminek, má své specifické nároky. Proto není možné fotit všechny druhy fotografií v jednom jediném unifikovaném prostřední – na výsledku by to pak určitě bylo vidět – všechny fotografie by byly stejné a nebyly by ničím zajímavé…

Náš „miminkovský" fotoateliér proto není jako klasické studio, které tak často najdete u jiných fotografů a fotografek dětí a miminek a kde se běžně fotí nejen miminka a batolata, ale i větší děti, psi, těhotenství, ale i různé produkty a všechno možné, na co tak fotografka narazí. Pro miminka máme vyhrazený speciální foto ateliér a ten se na fotografování miminka zcela specializuje. Je proto vyhrazen pouze miminkům, jejich rodičům a fotografům. Nikdo jiný do něj nesmí vstoupit a ateliér je proto čistý a bezpečný i pro ta nejmenší miminka a novorozence.

Ateliérové vybavení navíc umožňuje jak fotografování se speciálním změkčeným bleskem, tak i se speciálními světly bez záblesků a samozřejmě i na denním světle. Fotografování je u nás proto bezpečné pro očička miminek i nejmenších novorozenců.

Samotný velice útulný ateliér je vždy dostatečně teplý, má dostatečné zázemí na odpočinek miminek i maminek, přebalovací koutek, kuchyňku a další komfort. Nic Vám zde proto nebude chybět, ani když nějakou část výbavičky zapomenete doma.

Celý ateliér je samozřejmě „k prasknutí“ napěchovaný jedinečnými rekvizitami na focení miminek, které Vaše fotografie obohatí a dodají jim další kouzlo, samozřejmě ale pouze tehdy, když si fotky Vašeho miminka s rekvizitami budete přát.

Díky promyšlenému způsobu, jakým je maminkovský foto ateliér postaven focení probíhá velice svižně, ale zároveň i velmi citlivě, jak s úplnými novorozenci, tak i většími batolaty, bez prodlev a miminka ani jejich maminky proto zbytečně nezatěžujeme a nestresujeme. Miminka si tak často ani nestačí všimnout, že je fotografujeme a šťastné maminky již mají nádherné fotografie a krásné vzpomínky na nejútlejší věk jejich andílků.

Kdy fotografovat miminka

Vybrat ideální věk na focení miminka je opravdu těžké – miminka jsou krásná pořád a správná doba na focení se jen těžko vybírá. Doporučujeme Vám především tři rozdílná období, kdy jsou miminka vždy naprosto odlišná a záleží pouze na Vás, jestli se rozhodnete pořídit si krásné ateliérové fotografie v každém z těchto období či pouze v jednom.

První ideální období, jsou první dny života Vašeho miminka, tedy focení novorozenců. Miminka do přibližně 14 dní věku umí nádherně spinkat a na fotečkách jsou to ti nádherní a neopakovatelní koblížci, které by chtěl mít doma snad úplně každý. Jakmile jsou miminka již i jen nepatrně starší, již je i první cvaknutí fotoaparátu dokáže vzbudit a je po focení, nebo je třeba opět uspávat a focení by bylo zbytečně náročné

Druhé nádherné období na focení miminek je věk okolo čtvrtého měsíce. Miminko se již velice změnilo, většinou se umí nádherně usmívat; fotografujeme je proto hezky bdělé, kdy vykulí svoje krásna kukadla a usmívá se na celé okolí. Většinou již i krásně drží hlavičku a „dovolí“ vám tak společné focení těch úžasných rodinných fotek, které jsou jednou z nejnádhernějších vzpomínek.

Třetí krásné období na fotografování miminek je doba, když už to nejsou ani novorozenci a vlastně už ani ne miminka a jsou to velcí kluci a holky, tedy okolo oslavy prvních narozenin. Miminko je možné fotografovat i samotné, klidně i s rekvizitami zaznamenat tak tohle přelomové období.

Kdy je nejlepší věk na fotografování miminek?

Ačkoli jsme otázku ohledně nejlepšího věku na fotografování miminek a novorozenců zodpovídali již mnohokrát, přidáme ještě krátký rozhovor, který jsme připravovali pro časopis Maminka na téma fotky a fotografování miminek.

Kdy je nejlepší fotografovat miminka?

Jsou nádherná a roztomilá a všichni je milujeme – ano to jsou miminka. Jakmile se miminko narodí, všichni zjihnou a samozřejmě rodiče ihned sáhnou po fotoaparátu a začnou fotit. Domácí fotky miminkasice nějakou dobu potěší, ale svému nádhernému miminku přeci jen chceme dopřát víc a samozřejmě se všem chceme pochlubit opravdu krásnými fotkami našeho miláčka. Proto se mnozí rozhodnou svěřit své miminko do péče profesionála. Jenže, kdy je vlastně ta nejlepší doba na focení miminek?

Pro radu jsme si zašli k odborníkům - fotografům z vyhlášeného fotoateliéru Fotoprome.cz, který se na focení novorozenců, miminek a rodiny specializuje.

REDAKCE: Kdy je tedy ta nejlepší doba na focení miminek?

FOTOPROME.CZ: Možná by se dalo říct, že nejlepší doba vlastně ani není, miminka jsou krásná prakticky pořád a každý měsíc je něčím výjimečný.

Pokud bychom ale měli doporučit tři nejlepší období na fotografování miminek, bylo by to především focení novorozených miminek, těch nádherných spinkajících novorozeňátek, do přibližně 14 dnů po narození, potom období okolo čtyř měsíců, kdy malí smíšci mají jasný pohled, úžasně pózují s maminkami a tatínky a samozřejmě i období okolo prvních narozenin, kdy jsou batolata již vlastně samostatná a nikdy nevíme, co nám během fotografování předvedou a čím nás na fotkách překvapí.

REDAKCE: Fotíte novorozence jen do dvou týdnů? Proč tak málo?

FOTOPROME.CZ: Právě jen takto malá miminka dokážou během focení spinkat a je možné je bez rizika a obtíží polohovat. Vznikají tak tyto nádherné fotografie spících miminek. Starší miminka si již více uvědomují sami sebe, při vyrušení se vzbudí a začínají plakat a tím by bylo po focení.

Neznamená to, že je focení spících miminek ve vyšším věku vyloučené, ale je to pouze mnohem obtížnější. Protože se i takto malá miminka během focení samozřejmě budí a je třeba kojit, přebalovat a pusinkovat, trvá focení malých miminek a novorozenců opravdu dlouho. Ačkoli se to nezdá, miminka to zvládají velice dobře a unavení tak jsme po focení vlastně jen my a rodiče…

REDAKCE: Je ale fotografování novorozených miminek vůbec bezpečné?

FOTOPROME.CZ: Pokud můžete na focení do ateliéru přijet autem a nejste odkázáni na veřejnou dopravu, neměla by ani cesta s miminkem ještě před šestinedělí znamenat nějaké riziko.

Je třeba ale dát pozor, o jaký ateliér se jedná, jak je bezpečný pro miminka a jak je běžně používán. Nedoporučujeme brát miminka do běžných tzv. bytových ateliérů či sklepních ateliérů apod., kde mohou být alergeny ze zvířat, zvýšené riziko infekcí a další rizika.

Bezpečí miminek je pro nás ve Fotoprome.cz jednou z největších priorit, proto na focení novorozenců a malých miminek používáme speciálně vybavený ateliér, který je vyhrazen pouze miminkům, jejich rodičům a fotografům. Nikdo jiný do něj nesmí vstoupit a ateliér je proto čistý a bezpečný i pro ta nejmenší miminka a novorozeňátka.

Jak se připravit na focení miminek

Hlavní pravidlo focení miminek, tedy alespoň pokud chcete mít opravdu krásné fotky Vašeho mimíska, je jednoduché: musíte se mu zcela přizpůsobit. Jde jen a jen o Vaše miminko, podívejte se proto, kdy je nejaktivnější, kdy pravděpodobně nespinká, ale má náladu lumpačit. Jestli již máte dobu, kdy obvykle chodíte na procházku, jezdíte do parku apod., je to pro focení miminka určitě právě takhle doba. Jakmile má totiž miminko již rytmus, máme s focením napolovic vyhráno – vybereme dobu, kdy byste společně tak jako tak něco dělali a focení pro Vaše miminko tak nebude vyrušením, či dokonce porušením spánku. Bude mít skvělou náladu a na maminkovských fotkách je to poté i vidět. Tatínek chodí do práce a chcete se mu přizpůsobit, máte staršího brášku nebo sestřičku, kteří chodí do školy, a musíte se přizpůsobit jim? Ne, nesmíte, focení miminek se musí přizpůsobit všichni ostatní, pokud to neuděláte, budete mít s největší pravděpodobností mnohem horší fotky, než byste mohli mít.


VELKÉ SLEVY NA FOCENÍ MIMINEK

Všem, kdo milují krásné fotky miminek nebo i rodinné fotografie a zároveň mají rádi i velké slevy nyní určitě uděláme velkou radost. V našem ateliéru totiž k Vánocům přinášíme velké slevy na ateliérové focení a samozřejmě i na ateliérové focení miminek i novorozenců (Newborn)

Na našich stránkách

SPECIÁLNÍ VÁNOČNÍ SLEVY

si můžete zcela ZDARMA vytvořit a stáhnout dárkový poukaz na focení, který můžete věnovat Vašim nejbližším, nebo i klidně sami sobě.

Pro dárkový poukaz si můžete vybrat ze speciálně vytvořených a velice krásných maminkovských balíčků, které obsahují nejen samotné ateliérové fotografování miminek, ale mnoho dalších exkluzivních dárků, jako jsou nádherné obrazy na plátně, osobní kalendáře, plakáty, velkoformátové fotografie a mnohé další, které potěší Vás, babičky a jednou i Vaše miminka.

A to nejlepší nakonec: dárkový poukaz nemusíte ihned platit. Jednoduše si ho vystavte a vytiskněte a teprve, když se ho rozhodnete využít, nebo se obdarovaný objedná na konkrétní termín focení k nám do ateliéru, teprve v tento okamžik se s Vámi spojíme a pošleme Vám cenu za focení. Navíc jsou tyto jedineční dárkové poukazy se skvělými slevami až 30%. Ani jedno se ale obdarovaný samozřejmě nedozví – pokud mu to tedy sami nevyzradíte…


NOVÉ REKVIZITY NA FOCENÍ MIMINEK

Chceme, aby vaše fotografie byly vždy něčím jedinečné, jako jsou vaše miminka. Proto pro Vás neustále nakupujeme nové a nové rekvizity do ateliéru. Pro rodinné fotografie i fotky miminek máme i v prosinci nové sety pozadí pro aranžovanou fotografii děti i velké množství speciálních pozadí, čepiček, čelenek a dalších doplňků pro fotografování miminek i krásné fotky spících novorozenců.

Nemusíte tak při focení mít strach, ateliéry jsou pro focení miminek kompletně vybavené, jsou plné rekvizit, košíků, doplňků, šatiček, klobouků a dalších drobností, které tak nádherně odliší fotky vašich miminek od ostatních. Máme dnes již více než 2.000, takže se určitě vždy něco najde a vaše fotografie budou mít svůj krásný „šmrnc“


FOTKY MIMINKA NA VÁNOČNÍ PŘÁNÍ A PF

Vaše Vánoční přání a Novoročenky letos nemusí být, jako jsou každý rok a u všech Vašich přátel. Z Vašich fotografií miminek Vám rádi připravíme přáníčka na míru. Zejména do obrázků miminek a samozřejmě rodinných fotografií je totiž krásné vložit text s novoročním či Vánočním přáním.

Při objednání Vašeho termínu na dětské fotografování to jednoduše nechte na nás, vytvoříme přání tak, aby bylo krásné a decentní a každý si je opravdu zapamatoval. Mohou to být jak klasické fotografie, tak i tisk fotek na luxusní papíry, kousky plátna apod. a jsou většinou za opravdu skvělou cenu.


VÁNOČNÍ FOTKY MIMINEK A DĚTÍ

Při fotografování v adventním období samozřejmě myslíme i na tolik oblíbené fotografie s Vánoční atmosférou. Máme proto pro Vás připravené speciální fotografické rekvizity, pozadí a celé scény, aby Vaše fotografie miminek dýchaly tou pravou Vánoční atmosférou.


NOVÝ FOTOATELIÉR NA FOCENÍ MIMINEK

Letos jsme ve Fotoprome.cz pro Vaše miminka zrekonstruovali úplně nový ateliér. Toto studio je připravené především pro fotografování novorozenců, je vybavené obrovským množstvím rekvizit a pozadí, aby fotky miminek byly opravdu krásné. Navíc jsou zde speciální světla a vše šetrné tak, aby se nijak neškodily oči novorozenců. Vše navíc v krásné a hravé atmosféře, takže se skvěle cítí nejen vaše miminko, ale i Vy


LEVNÉ FOCENÍ NOVOROZENCŮ (NEWBORN)

Víme, že po narození Vašeho miminka máte spousty výdajů, chceme ale, abyste si i tak mohli dovolit nádherné ateliérové focení a měli opravdu profesionální obrázky miminka. Proto jsme se rozhodli snížit cenu balíčku na focení miminek – Newborn na naši minimální sazbu. Můžete tak mít dlouhé focení a hezkou sadu maminkovských fotek s velikou slevou a za cenu, kterou by jinak stál jen balíček Mini. Takže neváhejte a pořiďte si super fotky Vašeho miminka i Vy.