logo

Focení v Přírodě

Přirozené a čisté, jak jen sama příroda dokáže… Nepropásněte krátké období v roce, kdy si můžete dopřát překrásné fotky Vás a Vaší rodiny v přírodě. Zachytíme společné chvíle, kdy si všichni společně užíváte sluníčka, zelené travičky a jste šťastní...FOCENÍ DĚTÍ V PŘÍRODĚ

Jakmile to jen počasí dovolí, milujeme focení dětí v přírodě. Fotografie v exteriéru získají okamžitě zcela jiný náboj, protože děti jsou přirozené, v přírodě si hrají a celé focení probíhá mnohem příjemněji.

Doporučujeme to Vám všem, ať již se pravidelně fotíte v ateliéru, nebo se k profesionálním fotografům obvykle fotografovat nechodíte.

Nejenže je fotografování v přírodě úplně jiný zážitek než focení v ateliéru, ale i samotné fotografie mají neopakovatelné kouzlo. Pro tato focení jsme vybrali nádherné lokality plné kouzelných zákoutí, zajímavých stromů a rozlehlých trávníků, kde dokážeme „kouzlit“ a vytvářet ty nejnádhernější fotografie, Vašich dětí, celé rodiny i čtyřnohých mazlíčků. Na všechna místa lze samozřejmě pohodlně dojet autem, proto je možné přijet se vším vybavením.

Jak focení dětí v exteriéru probíhá?

Focení venku probíhá velice podobně jako focení v ateliéru, jen v mnohem uvolněnější atmosféře a zcela přirozeném prostředí. Než začneme fotografovat, nejprve spolu s fotografkou probereme, jaký styl fotografování dětí Vám nejvíce vyhovuje a jaké fotky upřednostňujete. Teprve poté společně projdeme jednotlivá místa a zákoutí a s příjemnou kombinací trochy hry a trochy focení již fotografujeme.

Na rozdíl od fotografování v ateliéru stihneme během fotografování dětí v exteriéru projít víc různých míst a různých scén a Vaše fotografie tak jsou mnohem rozmanitější. Focení venku je samozřejmě mnohem hravější a atmosféra je tak i mnohem uvolněnější.

Jak se připravit na focení v přírodě?

Přípravy na fotografování v přírodě se nijak výrazně neliší od příprav na obdobné focení v ateliéru. Určitě ale nezapomeňte na opatření proti slunci – vhodný krém, klobouček apod.

I během focení v exteriérech je možné děti převlékat. Nejvhodnější oblečení je i zde především to klidné s jemnými barvami (bílá, pastelové barvy apod.), které budou barevně ladit k venkovnímu focení a nebude mít zbytečně výrazné vzory. Pokud jsou děti zvyklé chodit po trávě bosky, není ani u exteriérových focení třeba příliš řešit dětské botičky, na fotografiích nevypadají nejlépe a proto se většinou i fotografování snažíme zvládnout bez nich.

nezapomeňte na občerstvení, hlavně vodu, nebo čaj a samozřejmě i nějakou tu sladkost, která dětem dodá sílu. Nic Vám navíc samozřejmě nebrání spojit fotografování v přírodě s příjemným rodinným piknikem na trávě…

Kde focení v exteriéru vlastně probíhá?

fotografování v exteriéru, tedy spíše fotografování v přírodě může probíhat v podstatě kdekoli mimo ateliér. Již jsme samozřejmě vybrali místa, která se hodí pro ty nejlepší fotky v přírodě, kde jsou dostatečně rozmanitá zákoutí, dostatek stromů, ale i zajímavé cestičky a budovy, zároveň i krásné trávníky i ovocný sad – zkrátka ideální místo pro ty nejkrásnější fotky dětí v přírodě .

Pokud ale máte krásný pozemek, který se pro focení v přírodě hodí, a chtěli byste fotit přímo u Vás doma, není to nemožné. Aby venkovní fotografie byly opravdu dobré, je zapotřebí, aby zahrada, nebo park, byly dostatečně rozmanité a nabízely různé úhly a zákoutí vhodná pro fotografování. Přitom musí mít dostatek stínu, protože příliš mnoho slunce by během focení v parku překáželo, všichni by mhouřili oči a fotky by nebyly povedené. Nezapomeňte také, aby na fotografiích z přírody bylo vhodné pozadí - když hledáte vhodné místo, rychle zjistíte, že právě tohle není až tak jednoduché. A protože je toho opravdu hodně, co by park, nebo zahrada pro úžasné focení dětí a rodiny měla splnit, proto i nám trvalo velice dlouho, než jsme našli ideální park, který toto všechno má a přitom se až do něj dá přijet autem…

Ale nyní jej již máme, a tak si přijďte užít příjemné focení v přírodě u nás!


KONEČNĚ SE ZASE DĚTI FOTÍ V PŘÍRODĚ

Už je to tady: jaro je v plném proudu, sluníčko pálí, travička je krásně zelená a opět je možné fotit děti v přírodě. Takové snímky jsou jednoduché, přirozené a čisté… Vaše rodina i děti získají díky tomu překrásné fotografie, na které budete moci být všichni pyšní... A mezi námi, kromě dětí focení v exteriéru milují také tatínci, kteří se k návštěvě atelieru nechají jinak jen těžko přemluvit.

Exteriérové fotografie mají zcela jiný náboj, než fotografie z ateliéru. Děti během focení v přírodě bývají zcela přirozené, hrají si v parku, dobře spolupracují a odhalí své pravé já, které se při fotografování v ateliéru jen těžko podaří zachytit.

Stejně jako loni jsme pro Vás opět připravili několik různých balíčků venkovního fotografování. Od těch nejmenších pro krátké focení s jediným dítětem, přes střední, u kterých je i při fotografování v přírodě možné udělat více variant a najít v parku nejhezčí zákoutí až po ty největší balíčky focení pro nejnáročnější zákazníky, kteří chtějí mít jak exteriérové fotografie svých dětí, tak i společné rodinné fotografie v přírodě.